HARMONY OF LIFE
BEZPŁATNY NEWSLETTER: 
     |      SZUKAJ NA PORTALU: 
Ecoeurope.eu     
CZŁOWIEK ŹRÓDŁEM DOBRANowe Niebo i Nowa ZiemiaDom.ecoeuropeHarmonia życia na co dzień
BibliotekaUzdrowiska InnowacjeInstytut SzczęściaDar.ecoeuropeVideo.ecoeurope
 
 
 

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Portal ecoeurope.eu
R E K L A M A
R E K L A M A

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej (WFOŚiGW) istnieją w każdym województwie i wspierają projekty pro-ekologiczne zgodnie z kryteriami i priorytetami przyjętymi w danym województwie. Zazwyczaj Fundusze udzielają dotacji bądź pożyczki samorządom oraz tylko pożyczki w stosunku do innych instytucji. Do tej pory pożyczki, które były udzielane przez WFOŚiGW były oprocentowane w wysokości od 0,2 do 1,0 stopy redyskontowej. Najczęściej WFOŚiGW finansują do 50 % kosztów projektów.

R E K L A M AW związku z nowym podziałem administracyjnym nowe wojewódzkie fundusze z początkiem 1999 roku przejęły od dawnych funduszy wojewódzkich wszystkie uprawnienia i zobowiązania, prawne, finansowe itd. Nowe fundusze wojewódzkie powstały na zasadzie łączenia dotychczasowych funduszy. Natomiast fundusze gminne i powiatowe stanowią wydzielone konto do dyspozycji samorządów z przeznaczeniem na ochronę środowiska.

Przykłady projektów z wykorzystaniem OZE finansowanych z pomocą WFOŚiGW:

  • WFOŚiGW w Elblągu udzielił wsparcia finansowego w formie pożyczki w wysokości 150.000 PLN (39% kosztów inwestycji) na projekt budowy kotłowni opalanej słomą w Zielonkach, realizowanej przez Agencje Rolną Skarbu Państwa. (1996r.)

  • WFOŚiGW w Gdańsku udzielił pożyczki w wysokości 50.000 PLN na budowę małej elektrowni wodnej Wdecki Młyn na Wdzie (1995 r.)

  • WFOŚiGW w Gdańsku udzielił pożyczki obejmującej 24% kosztów - około 500 tyś. złotych.

R E K L A M A

   WASZYM ZDANIEM
Brak wypowiedzi
Dodaj nową wypowiedź:
Autor:
Treść:
Antyspam: 4+3=
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl, ecoenergia.pl i portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Przed wstawieniem komentarza, pisania EKO blogu, EKO dom.ekoenergia.pl lub korzystania z EKO czatu przeczytaj REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO/SPOŁECZNOŚCI. Naruszenia regulaminu można zgłaszać pod adresem: sekretariat@ecoeurope.eu
R E K L A M A
Polecamy: bzyk-car.pl  
Współpraca | Reklama | Linki | Kontakt
dodaj do ulubionych   ustaw jako startową

Portal internetowy: wersja 3.40
Copyright © 2000 - 2020 Ekoenergia.pl - Ecoeurope.eu
Portal Eko : Odnawialne źródła energii
Made in Poland

Realizacja: e-solution © 2006

Portal firmy "Ecoeurope.eu" sp. z o.o. o domenach: ecoeurope.eu, ekoeurope.eu, ekoenergia.pl ,ecoenergia.pl i inne będące jego własnością nie ponosi żadnej odpowiedzialności wobec Użytkowników lub osób trzecich z tytułu szkód, zarówno bezpośrednich jak i pośrednich, w związku z wykorzystaniem danych i informacji zawartych na stronach Portalu i/lub Serwisów.